Macskaoltásokról egyszerűen
Cikkünkben a macskaoltásokkal kapcsolatos fontos és alapvető kérdéseket járjuk körül, hogy segítsük a gazdikat a tájékozódásban. Mi az a vakcina? Miért is jó, ha beoltatjuk
Tanácsadó állatorvosunk cikke
Lehet, hogy mindent tudunk kullancsok és a bolhák okozta betegségekről és megfelelő védekezésről, az házi kedvencünkre leselkedő élősködők sora sajnos azonban nem ér itt véget. Összegyűjtöttük, mire kell még mindenképp figyelnünk, hogy elkerüljük a komolyabb problémákat.
Vigyázat szúnyogok! Nemcsak viszket, férgeket is terjeszthet…
A csípőszúnyogok által terjesztett szív- és tüdőféreg, valamint bőrféreg fertőzöttség egyre gyakoribb hazánkban is.
Olyan borzasztó betegség, mint amilyennek hangzik, emellett sajnos emberre is veszélyes ez a féreg.
Diagnózis és gyógykezelés
Vérmintából kimutatható a fertőzöttség, gyanús tünetek esetén mindenképpen keressük fel állatorvosunkat! A gyógykezelést mihamarabb meg kell kezdeni.
Védekezés
Mindenképp kérjük állatorvosunk segítségét! Kutyák esetében rendszeres, mikrofiláriák ellen hatékony kezelés szükséges a szúnyog-szezonban, valamint érdemes szúnyogokat távoltartó szereket is alkalmazni ebben az időszakban. 4-6 hetente tablettát kell kapjon a kutya, valamint cseppkészítményt vagy nyakörvet szükséges viselnie szúnyogok ellen.
Általánosan ki kell emelnünk, hogy a rendszeres 3-4 havonkénti féreghajtás elengedhetetlen, ha kutyát vagy macskát tartunk. Fontos, hogy minden kedvtelésből tartott állatot egyszerre kezeljünk a háztartásunkban, illetve hogy féreghajtás után a kutyaürülék körüli földet, kavicsokat is szedjük össze 2-3 napig, valamint ha a cicánk almot használ, akkor szintén 2-3 napig öntsük ki a teljes alomtálcát és fertőtlenítsük azt. Ezzel elkerülhetjük, hogy a környezetbe ürülő peték újra megfertőzzék kedvencünket.
Mindenképp meg kell említeni még a Giardia nevő élősködőt is, mivel emberben is nagyon súlyos, hosszan tartó megbetegedést okozhat. Sajnos egyre gyakrabban fordul elő a Giardia fertőzés zsúfolt kennelekben, de akár egy mocsaras-saras patakparti séta során is megfertőződhet kedvencünk. Tünetei közt a legfontosabb a vízszerű hasmenés, ami el is múlhat, majd pár nap múlva ismét visszatér. A nagy mennyiségű hasmenéssel, tengernyi fertőző hólyagocska kerül a környezetbe, így a fertőzés könnyedén átterjedhet ránk is. Ha felmerül a gyanú, hogy ez valami komolyabb hasmenés, azonnal forduljunk állatorvosunkhoz. A rendelőben gyorsteszttel könnyedén kimutatható a fertőzöttség a kutya vagy a macska bélsarából. A giardiazis kezelésére gyógyszereket fogunk kapni, valamint még egy nagy feladatot: a környezet és az állatunk szőrének a fertőtlenítését is.
Az atkák többnyire 1mm-nél kisebbek, szabad szemmel láthatatlanok, csak az általuk okozott tüneteket vesszük észre kedvenceinken. Kutyákon és macskákon egyaránt előfordulnak.
Cikkünkben a macskaoltásokkal kapcsolatos fontos és alapvető kérdéseket járjuk körül, hogy segítsük a gazdikat a tájékozódásban. Mi az a vakcina? Miért is jó, ha beoltatjuk
Összegyűjtöttük mit kell tudni a betegségekről, amelyek ellen vakcinával védekezhetünk és milyen oltásokat érdemes mindenképpen beadatni kutyánknak Felelős kutyatulajdonosként az önfeledt boldogság mellett néhány kötelező
A kutyánk, macskánk egészségvédelmével kapcsolatos számtalan információ és „kötelezően” vásárlandó termékek áradata közt nehéz eligazodni. Hogy segítsünk a tájékozódásban, összegyűjtöttük a külső- és belső élősködőkkel
Az Állatpatika állatorvosi felügyeletét az Orthovet Állatorvosi Rendelő és Sebészeti Központ állatorvosai látják el.
Copyright © 2022. Prophyl Kft.